Nabídka

Cart
zoom

Schlüter®-DITRA-DRAIN 8

Výrobce: Schluter-Systems
Cena bez DPH: 427,78 Kč
 / m2
Původní cena bez DPH: 534,72 Kč
Cena s DPH po slevě: 517,61 Kč
Dostupnost do 7 pracovních dní
  • Popis produktu

Schlüter®-DITRA-DRAIN 8 se skládá z tvarově stabilní polyetylenové fólie, která má na jedné straně výlisky ve tvaru komolých kuželů a na obou stranách nalepenou filtrační tkaninu z polypropylénu. Filtrační tkanina nalepená na spodní straně slouží k zakotvení tenké vrstvy lepidla, do které se Schlüter®-DITRA-DRAIN 8 celoplošně pokládá a která je nanášena na kontaktní izolaci ozubenou stěrkou (doporučujeme: 3 x 3 mm nebo 4 x 4 mm).

Tlakové zatížení činí až 15 t/m². Schlüter®-DITRA-DRAIN 8 je vhodná pro venkovní oblast především pro schodiště a pro větší plochy balkonů a teras s delšími drenážními trasami. Přitom je nutné dbát na to, aby byly plochy balkonů a teras odvodňovány samostatně, ne přes schodiště. U schodišť je nutné zohledňovat zvláštní požadavky. U takových objektů Vás proto žádáme, abyste nás kontaktovali.

Uzavřené polyetylenové pásy Schlüter®-DITRA-DRAIN 4 a 8 tvoří navíc ochrannou vrstvu kontaktní izolace.

Shrnutí funkcí a použití:
Kontaktní konstrukce se skládá z kontaktní izolace jako podkladu, na ni nalepené drenáže Schlüter®-DITRA-DRAIN a obkladu položeného přímo do tenké vrstvy lepidla. Vzniká tak konstrukce s vysokou nosností, která plní jak požadavky izolace, tak i pasivní drenáže, odvětrání a separace.

a) Drenáž / Odvětrání
Odvětrání umožňuje rychlé vysychání tenké vrstvy lepidla. Kapilárně pasivní drenážní účinek umožňuje beztlakový odvod vody nashromážděné v drenážním prostoru a zabraňuje zpětnému prosakování do obkladové vrstvy.

b) Separace
Schlüter®-DITRA-DRAIN odděluje obklad od podkladu a tím vyrovnává napětí mezi podkladem a obkladem, způsobené různými tvarovými změnami. Dochází rovněž k překlenutí trhlin vzniklých pnutím, které nejsou přenášeny do obkladového materiálu. Jestliže podklad pro obkládání nevyžaduje izolaci, např. drenážovaný potěr nebo konstrukce v přímém kontaktu s terénem, může být Schlüter®-DITRA-DRAIN s funkcemi drenáže, odvětrání a separace nalepena do tenké vrstvy lepidla také přímo na tento podklad.

Kontakt

Provozovna:

Ibsenova 345/28

Ostrava-Přívoz

702 00

Tel.: +420 777 299 663

Partneři

Partneři banner

Příhlásit se nebo Zaregistrovat

fb iconPřihlásit přes Facebook