Nabídka

Cart
zoom

Schlüter®-DITRA-HEAT (12,5m x 1m)

Výrobce: Schluter-Systems
Cena bez DPH: 376,90 Kč
 / m2
Původní cena bez DPH: 471,12 Kč
Cena s DPH po slevě: 456,05 Kč
Dostupnost do 7 pracovních dní
  • Popis produktu

pdf logoTechnický list ZDE

pdf logoSchlüter®-DITRA-HEAT-E | Temperování podlahy (Kompletní průvodce Temprovanou podlahou Ditra-Heat-E)

Použití a funkce

Schlüter®-DITRA- HEAT je polypropylénový pás se strukturou zkosených výlisků, který je na spodní straně opatřen nosnou střiží. Je univerzálním podkladem pro dlažby jako separační vrstva a vrstva pro vyrovnání tlaku páry a slouží pro uchycení topných kabelů. Podklad, na který se Schlüter®-DITRA- HEAT pokládá, musí být rovný a nosný. Pro přilepení Schlüter®-DITRA- HEAT se na podklad nanese ozubenou stěrkou (doporučujeme 6 x 6 mm) lepidlo pro tenkovrstvé lepení, které je vhodné pro konkrétní podklad.

Schlüter®-DITRA- HEAT se uloží celou plochou, na které je tkanina do tenké vrstvy lepidla a přitlačením se mechanicky ukotví. Je nutno dodržet otevřenou dobu lepidla. Bezprostředně po přilepení Schlüter®-DITRA- HEAT lze provést pokládku topných kabelů s minimální roztečí 9 cm (každý 3. výlisek). Dlažba se odborně pokládá dle platných pravidel do tenkého lože přímo na Schlüter®-DITRA- HEAT. Lepidlo se ukotví ve struktuře zkosených výlisků rohože Schlüter®-DITRA- HEAT.

Shrnutí funkcí:

a) Separace 
Schlüter®-DITRA- HEAT odděluje dlažbu od podkladu a neutralizuje tak pnutí mezi podkladem a dlažbou, které vzniká z jejich rozdílných délkových změn. Zároveň jsou přemosťovány trhliny v podkladu a nepřenáší se do dlažby.

b) Rozložení zatížení (přenesení zatížení) 
Schlüter®-DITRA- HEAT přenáší zatížení působící na dlažbu přes výlisky vyplněné lepidlem pro tenkovrstvé lepení, přímo do podkladu. Dlažbu položenou na Schlüter®-DITRA- HEAT je tedy možno odpovídajícím způsobem zatěžovat. Je nutné dodržet tloušťku dlažby podle v Německu platného technického listu ZDB „Keramické dlažby, určené pro vysoké zatížení“. V místech s vysokým zatížením musí být dlažba přilepená celou plochou k podkladu. Tím se zohlední, že kontaktní plocha Schlüter®-DITRA- HEAT činí cca 50% celkové plochy. To může vést k odpovídajícímu snížení odolnosti proti tlaku při vysokém bodovém zatížení. U keramických dlažeb je nutné zabránit úderům tvrdými předměty. Formáty dlaždic by měly být minimálně 5 x 5 cm.

c) Přilnavost 
U Schlüter®-DITRA- HEAT vzniká ukotvením střiže v tenké vrstvě lepidla na podkladu a mechanickým zakotvením lepidla ve zkosených výliscích spolehlivé spojení mezi podkladem a dlažbou.

Kontakt

Provozovna:

Ibsenova 345/28

Ostrava-Přívoz

702 00

Tel.: +420 777 299 663

Partneři

Partneři banner

Příhlásit se nebo Zaregistrovat

fb iconPřihlásit přes Facebook