Nabídka

Cart
zoom

Schlüter® DILEX AKS125BT20G

Výrobce: Schluter-Systems
Cena bez DPH: 590,00 Kč
 / ks
Původní cena bez DPH: 1332,00 Kč
Cena s DPH po slevě: 713,90 Kč
Skladové zásoby:
12
  • Popis produktu

Do vyprodání zásob!

Základ profilu Schlüter®-DILEX-EKSBT tvoří nosný profil z ušlechtilé oceli (č. materiálu 1.4301 V2A nebo 1.4404 V4A), který se tvaruje válcováním z pásových plechů z ušlechtilé oceli. Základ profilů Schlüter®--DILEX-AKSBT tvoří nosný profil z hliníku.  Dilatační zóna se skládá z měkkého termoplastického elastomeru s upínacími rameny z tvrdšího materiálu.

Vlastnosti materiálu a oblasti použití:
Použitelnost příslušného typu profilu je nutné v jednotlivých případech vyjasnit v závislosti na očekávaném druhu chemického, mechanického nebo jiného namáhání.

Schlüter®-DILEX-EKSBT s nosným profilem z ušlechtilé oceli 1.4301 (V2A) nebo 1.4404 (V4A) je zvláště vhodný pro použití zejména tam, kde je kromě vysokého mechanického namáhání vyžadována odolnost proti namáhání chemikáliemi, např.  kyselými nebo zásaditými médii a čisticími prostředky. U vyššího namáhání jako např.  v bazénech (sladká voda) doporučujeme použít V4A.
Ani ušlechtilá ocel není odolná vůči veškerému chemickému namáhání jako např. vůči kyselině solné, kyselině fluorovodíkové nebo vůči určitým koncentracím chlóru a solných roztoků. Očekávané chemické namáhání je proto nutné vyjasnit předem. Podle očekávaného chemického namáhání lze volit mezi legováním materiálu 1.4301 nebo 1.4404.

Schlüter®-DILEX-AKSBT s postranními kotevními rameny z hliníku je citlivý na zásadité látky. Cementové materiály působí ve spojení s vlhkostí zásaditě a mohou vést v závislosti na koncentraci a době působení ke korozi (tvorbě hydroxidu hlinitého). Z tohoto důvodu je nutné maltu nebo spárovací materiál z pohledových ploch okamžitě odstranit a čerstvě položené obklady nezakrývat fólií.
Profil je nutné uložit k dlaždici celoplošně zplna do kontaktní vrstvy lepidla, aby se v dutinách nemohla hromadit zásaditá voda.

Schlüter®-DILEX-KSBT 30 / VE je profilová vložka ve tvaru U z kartáčované ušlechtilé oceli. Kromě estetické funkce zpevňuje měkkou zónu profilů DILEX-KSBT 30.  Dilatační zóna veškerých typů profilů Schlüter®-DILEX-KSBT je opatřena vysoce ohebným termoplastickým elastomerem.  Materiál je ve velké míře odolný vůči chemikáliím a běžnému chemickému namáhání, které u obkladů a dlažeb vzniká, a mimo to je odolný i vůči plísním a bakteriím. Vložka je odolná vůči teplotám od -60°C do +100°C. Termoplastický elastomer je možné za účelem prodloužení svářet.

Kontakt

Provozovna:

Ibsenova 345/28

Ostrava-Přívoz

702 00

Tel.: +420 777 299 663

Partneři

Partneři banner

Příhlásit se nebo Zaregistrovat

fb iconPřihlásit přes Facebook